Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye

Moda  Ressamlar  Seramik Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler

 

 

Candan Erçetin Kimdir -  Biyografi

Source: Candan Erçetin resmi web sitesi
1991 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.
grafiksaati.org.net .org Gençlik haberleri Kültür sanat magazin haber dergisi
1986 yılında Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.
Candan Erçetin şarkıları Erçetinin şarkı sözleri video klipleri şarkılar klipler videolar
1994'te Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1995 yılında da Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.


1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo albümünü çıkardı.

Albüm, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop albümleri" listesinde yer alarak ödül kazandı.

1996 Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.

1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

 

Öne Çıkan Candan Erçetin Video Klipleri

Çapkın Daha Elbette Gamsız Hayat
Candan Erçetin Çapkın klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle Candan Erçetin şarkıları daha dinle izle Candan Erçetin şarkıları Elbette klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle Candan Erçetin şarkıları Gamsız Hayat klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
Hangi aşk adil
Candan Erçetin şarkıları Hangi aşk adil ki klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
 
Kırık kalpler
Candan Erçetin şarkıları Kırık kalpler durağında mutfağında video klibi dinle izle
Meğer
Candan Erçetin şarkıları Hangi aşk adil ki klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
 
Melek
Candan Erçetin şarkıları Kırık kalpler durağında mutfağında video klibi dinle izle
       
Mühim değil Nar Çiçeğim Onlar yanlış biliyor Oyalama artık
Candan Erçetin Mühim değil şarkı vidyo sözleri Candan Erçetin Nar Çiçeğim şarkılar videolar klipler Candan Erçetinin Onlar yanlış biliyor klipi Candan Erçetinın Oyalama artık şarkılarını dinle
       
Parçalandım Sitem Umrumda değil Unut Sevme
Candan Erçetin Parçalandım şarkısının sözleri Candan Erçetin sitem dinle izle Candan Erçetin Umrumda değil video izle Candan Erçetin Unut Sevme beni izle
       
Vakit varken Yalan Yaşıyorum Yazık oldu
Candan Erçetin şarkıları Vakit varken şarkısını dinle izle Candan Erçetin Yalan video klibini dinle izle Candan Erçetin Yaşıyorum videosu dinle izle Candan Erçetin Yazık oldu videosunu izle


1997'de "ÇAPKIN" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. Bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albümde yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

1997 sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1998 yılı Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1998 Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

Ekim 1998'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

Mayıs 1999'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi. 

Ekim 1999'da Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

Ocak 2000'de "ELBETTE" adlı 3. albümü çıktı. Albüm, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti. Mayıs-Ekim 2000 tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

Temmuz 2001'de, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix albüm çalışması satışa sunuldu.

Diğer Candan Erçetin Videoları 1

Ada sahillerinde bekliyorum Ağlıyor musun? Aman doktor Anlıyorsun değil mi Annem
Candan Erçetin Ada sahillerinde bekliyorum şarkı sözü dinle izle Candan Erçetin Ağlıyor musun? dinle Candan Erçetin Aman doktor izle Candan Erçetin Barış Manço şarkıları Anlıyorsun değil mi Candan Erçetin Annem şarkıları
         
Arnavut kaldırımları At martini Debreli Hasan Bahçelerde börülce Ben böyleyim Ben kimim
Candan Erçetin Demet Sağıroğlu şarkıları Arnavut kaldırımları Candan Erçetin Özdemir Erdoğan şarkıları At martini Debreli Hasan dinle izle Candan Erçetin Bahçelerde börülce türkü dinle Candan Erçetin Ben böyleyim Candan Erçetin Ben kimim
         
Beni benimle bırak Bensiz Bir başkadır benim memleketim Bir yangının külünü Çadırımın üstüne şıp dedi damladı
Candan Erçetin Beni benimle bırak giderken dinle izle Candan Erçetin Bensiz şarkıları Candan Erçetin Ayten Alpman Bir başkadır benim memleketim Candan Erçetin Bir yangının külünü yeniden yakıp geçtin Candan Erçetin Çadırımın üstüne şıp dedi damladı dinle izle
         
Çanakkale içinde Çapkın Daha Darıldın mı gülüm bana Deniz ve mehtap
Candan Erçetin Çanakkale içinde türküsü Candan Erçetin Çapkın dinlesene Candan Erçetin Daha izlesene Candan Erçetin Darıldın mı gülüm bana youtube Candan Erçetin Deniz ve mehtap
         
Dünya hali Elbette Esmer günler Evreşe yolları Feride
Candan Erçetin Dünya hali dinle izle Candan Erçetin Elbette Candan Erçetin Nilüfer Esmer günler dinle izle Candan Erçetin Evreşe yolları dar türküsü Candan Erçetin Emel Sayın Feride
         
Fesuphanallah Fırtınalar Gamsız hayat Gelmiyorsun Gemiler
Candan Erçetin Erkin Koray Fesupanallah Candan Erçetin Fırtınalar Candan Erçetin Gamsız hayat Candan Erçetin Gelmiyorsun Candan Erçetin şarkıcı Teoman ile Gemiler
         
Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar Hangi aşk adil ki Hayırsız Hayranım sana İndim havuz başına
Candan Erçetin Zeki Müren Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar Candan Erçetin şarkıları Hangi aşk adil ki Candan Erçetin Hayırsız Candan Erçetın şarkıları Hayranım sana Candan Erçetının İndim havuz başına sarkısı
         
İzmir’in kavakları Kadifeden kesesi Kırık kalpler Kıyamam Kızılcıklar oldu mu
Candan Erçetin İzmir’in kavakları sarkısı çakıcı türküsü Candan Erçetin şarkıları Kadifeden kesesi sarkı dınle ızle Candan Erçetin şarkıları Kırık kalpler durağı yeni klip Candan Erçetin Zerrin Özer Kıyamam Candan Erçetin Kızılcıklar oldumu
         
Kim Korkarım Meğer Melek Merak ediyorum
Candan Erçetin Kim Candan Erçetin Korkarım Candan Erçetin Meğer dinle izle Candan Erçetin Melek albüm sarkıları Candan Erçetin Merak ediyorum
         
Mihrabım diyerek Muhabbet bağına girdim

CANDAN ERÇETİN VİDEOLAR DEVAM

Candan Erçetin Mihrabım diyerek dinle izle Candan Erçetin Muabbet bağına girdim

Mayıs-Ekim 2001 tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

NTV'de 2001 Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Mayıs 2002'de "NEDEN" adlı 4. albümü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan albümde 12 şarkı yer alıyor.

Ocak 2003'te Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" albümü piyasaya çıktı.

Yine 2003'te NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı.

Haziran 2004'te MELEK albümü dinleyicisiyle buluştu.

2005 yılının ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

2005 yılının Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK albümdeki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks albümü çıktı.

Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında, Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" albümünü hazırladı.

Mart 2007, Haziran 2008 tarihleri arasında TRT 1’de 50 bölüm canlı olarak yayınlanan Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar isimli müzik/performans programını hazırlayıp sundu.

2009 yılında Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanan Gölgesizler isimli filmin müziklerini hazırlayan Erçetin aynı zamanda filmin yürütücü yapımcılığını da üstlenmiştir.

Aralık 2009’da 16 şarkıdan oluşan son albümü “KIRIK KALPLER DURAĞINDA”yı çıkaran Candan Erçetin, bu albümden ilk olarak Kaptan Feza filminin şarkısı olan "Kader"e film görüntülerinden bir klip çekti.

Yoğun albüm çalışmaları ile birlikte Kaptan Feza filminin uygulayıcı yapımcılığını ve müzik direktörlüğünü üstlendi. Kaptan Feza Ocak 2010’da gösterime girdi.

Haziran 2010'da ailesi ve dostlarından oluşan gönüllü oyuncu kadrosu ile Haydarpaşa Garı ve Restoran'ında geçen yönetmenliğini Bozkurt Bayer ve Cihangir Ateşağaoğlu'nun üstlendiği Kırık Kalpler Durağında klibi izleyicilerle buluştu.

Candan Erçetin Temmuz ve Ağustos 2010'da Avea Açıkhava Konserleri kapsamında 3 tanesi Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda olmak üzere toplam 7 şehirde 9 konser verdi.

Candan Erçetin, 2009 yılı itibariyle Galatasaray Üniversitesi’nde ders vermektedir.

candan erçetin şarkıları video klipleri

Gizlilik Politikası