Video Klipler

gripin şarkıları video klipleri izle dinle

Grafik Saati online kültür sanat dergisi grafiksaati.org grafiksaati grafiksaati.org

 

Loading

gripin Kimdir -  Biyografi

1999 yılının Şubat ayında “Birol Namoğlu” ve “Evren Gülçiğ” tarafından kurulan gripin’, 1999 yılında lise ve üniversite festivallerinde çaldıktan sonra 2000 yılı Şubat ayından başlayarak yaklaşık 4 yıl her Cumartesi gecesi Bronx’ta sahne aldı ve bu mekanla özdeşleşti. 2000 yılı içerisinde üniversite festivallerinde boy gösteren grup bu yılın sonlarında bir süre Kemancı’da da çaldı.
grafiksaati.org.net .org Gençlik haberleri Kültür sanat magazin haber dergisi
2001 yılında davula İlker Baliç’in, elektro gitara “Murat Başdoğan’ın ve 2002 yılında klavyeye Arda İnceoğlu’nun geçmesiyle bugünkü kadrosunu oluşturan gripin’, bugüne kadar yerli ve yabancı birçok önemli grup ile aynı sahneyi paylaştı.

grup gripin grubu şarkıları gripinin şarkı sözleri video klipleri şarkılar klipler videolar

09-11-1978 tarihinde doğan S. Birol Namoğlu, amatör müziğe İSTEK Kemal Atatürk lisesinde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı. Bu grupla lise festivallerinde çaldı. 1998 yılında Serdar Derekoy ve Mustafa Keçeli ile beraber kurduğu Yanki grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik yarışmasında en iyi erkek solist ödülünü, Yanki grubu da en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel ödüllerini aldı.
1999'da Evren Gülçığ ile beraber Gripin'i kurdu.

baba mesleği

batsın bu dünya

boşver
gripin şarkıları baba mesleği klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları batsın bu dünya klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkılar boşver klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
   

böyle kahpedir dünya

dalgalandım da duruldum

değirmenler

gripin şarkıları böyle kahpedir dünya klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları dalgalandımda duruldum klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları değirmenler klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle

 

durma yağmur durmaelalemkarışmasın kimseler
gripin şarkıları durma yağmur durma klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları elalem video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları karışmasın kimseler klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
   
sensiz istanbula düşmanımsustukların büyür içindezor geliyor
gripin şarkıları sensiz istanbula düşmanım klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları sustukların büyür içinde klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izlegripin şarkıları zor geliyor klibi video klipleri şarkı klip sözleri dinle izle
06-09-77 tarihinde doğan Evren Gülçığ, 1993 yılında Şişli Terakki Lisesi'ndeki grubuyla Altın Mikrofon 2.lik ödülünü aldı. 1994-1995 arasında Emir Işılay ile kurduğu Pharoh isimli grupta gitar caldı. 1997 yılında Birol Namoğlu ile beraber “İsmi Lazım Değil” bir grupta gitar çaldı.

1997-1998 yılları arasında bir yandan Pera Güzel Sanatlar'da caz armonisi eğitimi alırken bir yandan tiyatro müzikleri hazırladı. 1999 da Birol Namoğlu ile beraber Gripin'i kurdu.

21-02-1982 tarihinde doğan Arda İnceoğlu, amatör müzik hayatına Evrim Lisesi'nde başladı. Lise konserleri ve yarışmalara katıldı. 2001 yılında Kung fu ile çalışmaya başladı. Kung Fu ile birçok konser ve festivaller ile beraber Line ve Kadıköy Budha Bar'da çaldi. 2002 yılı yazında Gripin'e geldi.

26-12-1981 tarihinde doğan Murat Başdoğan, amatör müzik hayatına Şişli Terakki Lisesi`nde başlayan bir diğer Gripin üyesi olan Murat, Krem Sedef ile beraber kurduğu Popcorn adlı okul grubuyla birçok lise festivalinde sahneye çıktı. 2001 yılında kendini aniden Gripin'de buldu.

22-05-1980 tarihinde doğan İlker Baliç, Kadıköy Anadolu Lisesi Grubu şeklinde kurdukları kung fu ile 9 sene çaldı. 2000'de Gripin'e katıldı. Halen cumaları Kung Fu ile Budha Bar'da sahne alıyor.

gripin şarkıları video klipleri

Gizlilik Politikası