Nil KaraibrahimgilNil Karaibrahimgil şarkı
Video Klipleri

Şarkı Sözleri

Biyografisi
Özel Arama
 Grafik Saati GİRİŞ
Nil Kıyısında 2009 Seviyorum Sevmiyorum - Kötü Kedi Şerafettin Şarkısını İzlemek İçin Tıklayınız
Nil Karaibrahimgil Videolarından
XL
extra larc
 
Yaş 18
yas on sekiz

Pırlanta

paran cebinde kalsın
bırak artık rahatsın
bu mal mülkü naaapsın
çalışır yapar
tek taşını almış
tam turunu atmış
yüreğin kaç karatmış ?
bu onu sorar

sağ eller havaya
pırlantalar buraya
tek taşımı kendim aldım,tek başıma kendim taktım
girmesinler havaya

iyi kötü nırım para
ama kalptir asıl kumbara bi m yoksa kollarımda
napayım pırlantayı parmağımda

sağ eller havaya
pırlantalar buraya
tek taşımı kendim aldım,tek başıma kendim taktım
girmesinler havaya

olur bir gün şan,şöhret,ün,para
ama aşk her gün karaborsada
bir m yoksa kollarımda
napııyım pırlantayı parmağımda

cebindeki kalsın sana
sol üst köşeden harca bana
pırlantamı aldım ama
pırlanta gibi kalp lazım bana

Nil Karaibrahimgil'in albümleri, video klipleri

Pırlanta - Tek Taşımı Kendim Aldım 2006

Nil Karaibrahimgil Klipleri

Nil Karaibrahimgil Seviyorum Sevmiyorum

 

Akbaba

Aptal mıyım?

Bronzlaşmak
Nil Karaibrahimgil Akbaba Video Klibi aptalmiyim bronzlasmak
     
Bu mudur? Bütün Kızlar Toplandık Çocuk da Yaparım
bumudur Butun Kizlar Toplandik Cocuk da yaparim kariyer de
     
Gitme Yoksa Kek Organize İşler
gitme yoksanin klibi kekin videosu organize isler
     
Peri Pırlanta Rüzgar
perinin video klibi pirlanta ruzgar

Nil Karaibrahimgil 2009 Nil Kıyısında Albümü Hakkında

Nil Karaibrahimgil, yeni albümü 'Nil Kıyısında'yla kendini adeta yeniden keşfediyor. Sonuç: Bugüne kadar yazılan en güzel Nil şarkıları. 'Bu albümü hazırlarken, Paulo Coelho'nun Piedra Irmağı'nın Kıyısında Oturdum Ağladım kitabındaki gibi kendi içimde kıyılara indiğimi farkettim ve insanları oraya çağırıyorum.' diyen Nil Karaibrahimgil, yeni albümünde önceki albümlerindeki klasikleşmiş söylemlerini bir kenara bırakarak daha farklı, olgun, iç hesaplaşmaları ağır basan ama samimiyeti de asla elden bırakmayan bir kadın portresi çiziyor. Nil'in 'en güzel albümüm' dediği yepyeni çalışması 'Nil Kıyısında'nın prodüktörlüğünü 'Ben Özgürüm' ve 'Masal' şarkılarında da Nil'le beraber çalışmış olan Alper Erdinç üstlenirken, mix çalışmalarını Londra'da yaşayan ve Depeche Mode, Simply Red gibi büyük isimlerle çalışan Michael Zimmerling gerçekleştirdi. Mastering çalışmaları da yine Londra'da gerçekleştirilecek olan albümde bir de misafir sanatçı var. Albümün favori şarkılarından 'İlla'da değerli sanatçı Mazhar Alanson, Nil Karaibrahimgil'e eşlik ediyor
Aradığınız şarkı sözüne ulaşmak için lütfen şarkının üstüne tıklayınız

Sınav Soundtrack

Tek Taşımı Kendim Aldım 2006

Nil FM 2004

Nil Dünyası 2002

01 Yaş 18 01 Pırlanta
02 Kamikaze
03 Siz
04 Bu mudur
05 Sarhoş
06 Neyin Var Bugün
07 Peri
08 Bambaşka
09 Parçalı Bulutlu
10 Organize İşler
11 Bu mudur (Akustik)
12 Pırlanta Organize Mix
01 Akbaba
02 Ben Aptal mıyım?
03 Bencil
04 Bronzlaşmak
05 Bütün Kızlar Toplandık
06 Çocuk da Yaparım Kariyer de
07 Gitme Yoksa
08 Havuz Problemi
09 Meyva Tabağı
10 Sinema
11 Vahdettin
01 Erkekler Yüzünden
02 Evlenmek Gerek
03 XL
04 Kek
05 Pelin
06 Ama
07 Uzaylı
08 Babama n'olmuş
09 Kış Şarkısı
10 Rüzgar
11 Resmen Aşığım
12 Madonna Olacakmış

Nil KaraibrahimgilNilkaraibrahimgilin şarkı sözleriNil Karaibrahimgil şarkıNil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil Biyografi

Nil KaraibrahimgilNilkaraibrahimgilin şarkı sözleriNil Karaibrahimgil şarkıNil Karaibrahimgil
Aradığınız şarkı sözüne ulaşmak için lütfen şarkının üstüne tıklayınız

Sınav Soundtrack

Tek Taşımı Kendim Aldım 2006

Nil FM 2004

Nil Dünyası 2002

01 Yaş 18 01 Pırlanta
02
Kamikaze
03
Siz
04
Bu mudur
05
Sarhoş
06
Neyin Var Bugün
07
Peri
08
Bambaşka
09 Parçalı Bulutlu
10
Organize İşler
11 Bu mudur (Akustik)
12 Pırlanta Organize Mix
01 Akbaba
02
Ben Aptal mıyım?
03
Bencil
04
Bronzlaşmak
05
Bütün Kızlar Toplandık
06
Çocuk da Yaparım Kariyer de
07
Gitme Yoksa
08
Havuz Problemi
09
Meyva Tabağı
10
Sinema
11
Vahdettin
01 Erkekler Yüzünden
02
Evlenmek Gerek
03
XL
04 Kek
05
Pelin
06
Ama
07
Uzaylı
08
Babama n'olmuş
09
Kış Şarkısı
10
Rüzgar
11
Resmen Aşığım
12
Madonna Olacakmış
Kısaca Nil'in Hikayesi

Yazan: Tevfik Elçioğlu, Grafik Saati, İstanbul

Nil Karaibrahimgil şarkılarıNil Karaibrahimgil 1976 yılında Ankara’da doğdu. Babası Suavi ve amcası Selami Karaibrahimgil; içinde Doğan Canku'nun da yer aldığı Modern Folk Üçlüsünde çalıştı. Selami Karaibrahimgil (çılgın bir müzik, korkunç bir sürat, kolonlar büyük büyük 3500 watt dediği) müzikomani isimli şarkısıyla büyük ün ndı. Gurbetçi ve Biz Sizi Ararız albümlerini yaptı. (1982 ve 1992)

Amcamsı Selami Karaibrahimgil müzik dışında Türkiye Turizm Ataşesi olarak da görev yaptı.

Nil Karaibranimgil 1998’de Sertab Erenerin kardeşi, ünlü yönetmen Serdar Erener'in reklam şirketi Reklamevi’nde yarı zamanlı olarak reklam yazarı olarak çalıştı.
2000’de B.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Nil Karaibrahimgil; Hüner margarin ve first duo sinema reklamlarıyla reklamcıların en büyük ödülü olan Kristal Elma ödülünü aldı. Ayrıca Karaibrahimgil, Shoei ilanıyla da başarı ödülü ndı.
Hazır Kart “Ben Özgürüm”, Algida “Aşkımla Erir misin”, “Trendy&Friendly “Trendy&Friendly” jingle’larıyla Göksel'in söylediği Bellona “Bellonayla Bellonayla”nın reklam müziklerini yaptı. Hazırkart reklamında oyuncu olarak rol alan ünlü şarkıcı, besteci ve müzisyen Nil Karaibrahimgil 2002’de Ozan Çolakoğlu’yla “Nil Dünyası” isimli ilk albümünü yaptı.

Hazırlayan: Tevfik Elçioğlu, grafiksaati.org

Kaynak:

http://www.istanbulfm.com.tr

Değişen Türk Kadınının Sesi ve simgesi olarak

 

NİL KARAİBRAHİMGİL

Müjde Ar'lı yıllardan Nil Karaibrahimgil'e değişim

Çocuk Yapan ama Kariyerden Vazgeçmeyen Kadının Müziği

Tevfik Elçioğlu

Tevfik Elçioğlu

80'li yıllarda Atıf Yılmaz'ın yönettiği Müjde Ar'ın oynadığı Türk filmleri revaçtaydı. Türk Kadını, o filmleri biraz irkilerek seyreder ve Müjde Ar'ın canlandırdığı kadın rollerinde, örf adet ve törelerin yoğun baskıları altında ezilen, liği bastırılmış (bir yandan bacım muhabbeti yapılıp öte yandan da et olarak görülen) ezilmiş Türk kadınını görürdü. Bu yüzden çok tutmuştu o filmler çünkü onlar (Müjde Ar filmleri) söylenemeyen gizli tutulan bir gerçekliği tepki almaktan korkmadan dile getiriyordu.

Ve Nil Karaibrahimgil'li Yıllar Başlıyor

Yıllar geçti, o yıllardan geriye çok az şey kaldı. Belirli kesimlere ve bölgelere sıkıştırılmış baskılar en acımasız şekilde devam ederken, bir kısım genç farklı konuları konuşur oldu. Başarısız da olsa, Avrupa Birliği yolunda yapılanlar, yurt dışı eğitim olanakları ve ülke ekonomisindeki dışa açılma çok şeyleri değiştirdi. Gençliğin bir bölümü köhne değer yargılarıyla yönetilirken diğer bir kısmı dizginleri kopmuşçasına farklı değer yargılarına koştu.

İşte Nil Karaibrahimgil, bu değişimi simgeliyor. O; (kendi yapamasa bile) otostop yaparak ülkeyi gezen özgür Türk kızının sesi... O; zincirlerini kırıp başarıdan başarıya koşmayı, iyi eğitim almayı ve kendi ayakları üstünde durabilmeyi hak ettiğini düşünen ve bunun için savaşabilen, biraz da şımarık olabilen genç Türk kızını simgeliyor.

Nil Karaibrahimgil'in müziği için müzik otoriteleri pek çok şey söyleyebilir.  Müziğinin teknolojik yapısı ya da sesini kullanım biçimi üzerine pek çok görüş ileri sürülebilir.

Ancak Nil zaten bu; yani eleştirilmekten korkmadan, "Yapmak istiyorum; o zaman isteyen beğensin isteyen beğenmesin bu iş yapılacak" diyen yeni dönemin yani bugünün Türk kızlarının sesi...

Yazan: Tevfik Elçioğlu

grafiksaati.org

*****

GRAFİK SAATİ olarak bu sebeple (YAPIMI 2 AYI BULACAK) Nil Karaibrahimgil'e özel bir çalışma başlatıyoruz.

NİLKARAİBRAHİMGİL ÖZEL, ÇOK YAKINDA GRAFİK SAATİ'NDE

BEKLEYİN VE BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN

Grafik Saati

Ödüllerle Dolu Bir Hayat (Kaynak: Wikipedia)

Nil Karaibrahimgil dinleyenleri başka dünyalara götüren büyülü sesiyle Türk Pop(Pop, Trip-Hop, Rock, Vocal Jazz, Ambient, Electronica, Dance, Alternative, Experimental)(Elektronik müzik) tarzlarında son zamanlarda ndığı en büyük yeteneklerinden birisidir. Müzisyenlerle dolu bir ailenin üyesi olması yakaladığı büyük başarının tesadüf olmadığının en büyük ispatıdır.

Babası Suavi Karaİbrahimgil “Müzikomani” adlı parçasıyla geçmiş yıllarda büyük bir başarı yakalamıştı. On yıl ara ile Gurbetçi ve Biz Sizi Ararız adlı albümlerin altına imza atan Suavi Karaibrahimgil, 1992 yılında son stüdyo çalışması sırasında minik kızı Nil’i en fazla etkileyen isimlerden biridir.Annesi Berrin Tüzüntaç'ın kendi erkek kardeşiyle açtığı bir moda şirketi vardı. O zamanlar 16 yaşında olan Nil büyük bir popstar olmayı kafasına koymuştu.

Nil’in amcası Selami Karaibrahimgil ise Türk Pop Müziğine bir zamanlar damgasını vurmuş hatta dönemin en büyük isimlerinden Ayşegül Aldinç’le ülkemizi Eurovision Şarkı yarışmasında temsil etmiş olan Modern Folk Üçlüsü’nün üyelerinden biridir. Modern Folk Üçlüsü’nün aktif müzik yaşamı sona erdikten sonra Türkiye Turizm Ateşesi olarak çalışmalarına devam eden Selami Karaibrahimgil ise Nil’i bu konuda etkileyen en büyük ikinci isimdir.

Nil Kraibrahimgil, ailesiyle birlikte 10 yaşına kadar Ankara’da yaşadı, daha sonra İstanbul’a geldiler. 12 yaşında “I see clouds rain is coming...” diye bir beste yaptı. Ortaokulda piyano çalmaya başladı. Biraz daha büyüyünce caz gitarı çalmaya başladı. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

22 yaşındayken okuldan arta kalan zamanlarında Reklamevi adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı.(Reklamevi Sertab Erener’in kardeşi olan Serdar Erener’e ait.) 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti.

Altına imza attığı bazı reklamlarla sektörün oskar ödülleri olarak kabul edilen Kristal Elma ödüllerine layık görüldü. (Hüner Margarin ve First Duo reklamları) Ayrıca iki robot arasındaki aşkı anlatan Algida’nın “Aşkımla Erir misin?”adlı reklam müziğini seslendirerek dikkat çekti. Televizyonlarda sık sık gösterilen Bellona, Trendy&Friendly reklamının müziği de Nil’e ait. (Bellona’yı seslendiren isim Göksel’di.)

Nil Karaibrahimgil için asıl dönüm noktası Hazırkart reklamlarından sonra başladı.Reklamda bir anda tüm Türkiye’nin diline dolanan "Ben Özgürüm" adlı parçayı seslendiren Nil insanlar tarafından "Özgür Kız"' olarak tanındı. Reklamın daha sonraki bölümlerinde Nil’e pop müziğin en başarılı isimlerinden biri olan Trkn eşlik etti.

2002’de Trkn’ın başarısında büyük imzası olan Ozan Çolakoğlu ile biraraya gelen Nil Karaibrahimgil Sony Müzik ile bir anlaşma imzalayarak ilk albümü için kolları sıvadı. Seslendirdiği reklamlarla zaten büyük bir kitlenin hayranlığını nan Nil’in albümü zaten beklendiği için hiç de sürpriz olmamıştı.

"Nil Dünyası"' adlı albümden ilk klip parçası "Extra Large" ve daha sonra "Rüzgar" ve "Kek" adlı parçalarla pop müzik dünyasında önemli bir yer edinmiş ve kalıcı olacağının ilk sinyallerini vermiştir.

Ayrıca Nil Karaibrahimgil adına düzenlenen www.nilkaraibrahimgil.net adındaki hayran kulübü Türkiye'nin en büyük hayran kulüplerinden biri olmuştur. 20.000'in üzerinde üye sayısı, 4 GB'in üzerinde Multimedya arşivi ve Panolarında 200.000'in üzerinde mesaja sahip oluşları bu başarının en güzel ispatıdır.

Nil'in son albümünden çıkan 'Bu mudur?' adlı şarkı 4 haftadır Avrupa Listesinde bulunmakta ve en yüksek 69 numaraya yükselmiştir.

Sanatçı her pazartesi günü Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mtv Avrupa Müzik Ödülleri 2007 de en iyi Türk Sanatçı dalında aday oldu.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Nil_Karaibrahimgil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfada Nil Karaibrahimgil ile ilişkilendirilerek aranan kelimeler

 
mail adresi msn
Ziyaretçi Sayacı
Gizlilik Politikası